Starptautiskā žūrija

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA

Džeimss Heiters (James Hayter)

Austrālija, ainavu arhitekts, IFLA (International Federation of Landscape Architects) prezidents

“Apbalvojumi ir laiks, kad tiek svinēta mūsu profesijas dažādība un ietekme. Sākot ar maziem pasākumiem un beidzot ar pilsētu plānošanu – visi projekti pastiprina ainavu arhitektūras ietekmi uz mūsu vides veselību un mūsu telpas kultūru. Apsveicam LAAA ar pirmo apbalvojumu programmu!”

Dženija Osuldsēna (Jenny B. Osuldsen)

Norvēģija, ainavu arhitekte, biroja Snøhetta partnere

Dženija B. Osuldsena 1991. gadā ieguvusi maģistra grādu ainavu arhitektūrā Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē, studējusi ainavu arhitektūru un mākslu Pomonas Cal Poly universitātē, Losandželosā, ASV. Kopš 1995. gada strādā un pašlaik ir partnere arhitektūras un ainavu darbnīcā “Snøhetta”. Dženija ir profesore un pasniedz ainavu arhitektūru Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē Āsā un ir arī AxJohnson viesprofesore SUDes maģistra programmā ilgtspējīgas pilsētvides projektā Lundas universitātē, Zviedrijā. 2017. gadā Olsudsenai tika piešķirts LTU Lūleo Tehniskās universitātes goda doktora grāds.

Kristīna Kupere (Kristiina Kupper)

Igaunija, ainavu arhitekte, Igaunijas ainavu arhitektu savienības prezidente

Kopš 2017. gada Igaunijas Ainavu arhitektu savienības prezidente. Maģistra grāds ainavu arhitektūrā, doktora kandidāte ar interesi kvalitatīva un zemas ietekmes dizaina ainavu arhitektūrā uzlabošanā. Ieguvusi izglītību dārzkopībā un ekonomikā. Kopš 2016. gada Ainavu nodaļas vadītāja, pilsētas ainavu arhitekte Tallinas Vides departamentā. Sešpadsmit gadu pilsētas dārznieka pieredze Pērnavā. Tallinas Tehnoloģiju universitātes programmas “Mākslīgās vides projektēšana” padomes dalībniece, pasniedz kursus “Ainavu uzturēšana” un “Ainavu dizains”. Ainavu arhitektūras ekspertu padomes dalībniece Igaunijas mantojuma pārvaldē.

Mantass Pilskauskas (Mantas Pilkauskas)

ainavu arhitekts, Lietuvas ainavu arhitektu asociācijas prezidents

Studējis Lietuvas Lauksaimniecības universitātē un Joensū universitātē, Somijā. Maģistra grādi mežsaimniecībā no Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātes un Lietuvas Lauksaimniecības universitātes. Studējis Lietuvas Lauksaimniecības universitātes Mežsaimniecības un ekoloģijas fakultātes doktorantūrā. Profesionālā pieredze mežsaimniecības, meža ekoloģijas un ainavu arhitektūras jomās. Lasa lekcijas Viļņas Mākslas akadēmijas Arhitektūras katedrā, Aleksandras Stulginskis universitātes Meža bioloģijas un mežsaimniecības institūtā, docents Lietuvas Lauksaimniecības universitātes Mežsaimniecības katedrā.

Tina Sābija (Tina Saaby)

Dānija, bij. Kopenhāgenas Pilsētas arhitekte, partnere

Studējusi Orhūsas Arhitektūras skolā un Kembridžas Universitātē, ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā un Radošo zināšanu uzņēmējdarbības vadībā Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas arhitektūras skolā. Strādājusi kā arhitekte un kā partnere birojā “WITRAZ arkitekter + landskab”. Kopš 2019. gada vada “Tina Saaby Copenhagen”. Lasa vieslekcijas Dānijas un citu valstu profesionālās augstskolās, ir vairāku desmitu publikāciju autore, pastāvīgi piedalās profesionālo apbalvojuma pasākumu žūrijās Dānijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Vācijas Arhitektu asociācijas un Anglijas Urbānisma akadēmijas goda biedre.

Donāts Baltrušaitis (Donatas Baltrušaitis)

Lietuva, arhitekts

Ieguvis arhitekta diplomu Viļņas Ģedimina tehniskajā universitātē, Lietuvā, maģistra grādu urbānismā Delftas Tehnoloģiju universitātē, Nīderlandē. Sadarbojas ar Beļģijas pilsētplānošanas biroju “BUUR”. 2016. gadā nodibinājis urbānisma un ainavu arhitektūras biroju “BAULAND”. Iesaistīts dažādos pilsētplānošanas, pilsētudizaina un pētniecības projektos Beļģijā, Nīderlandē un Lietuvā. 2018. gadā aicināts koordinēt Lietuvas visaptverošo nacionālo plānu Lietuvas Vides ministrijā. D. Baltrušaitis ir arī viens no Lietuvas Urbāno inovāciju tīkla (LUIT) dibinātājiem, piedalījies ikgadējo LUIT forumu organizēšanā.

Gorans Lindbergs (Göran Lindberg)

Zviedrija, Līdzdibinātājs un galvenais ainavu arhitekts

2000. gadā līdzdibinājis biroja “Nivå landskapsarkitektur”, kurš tagad nodarbina 16 ainavu arhitektus un var lepoties ar daudziem uzvarētiem konkursiem, iegūtiem apbalvojumiem un labi izpildītiem projektiem. Gadu gaitā Gorans ir strādājis par pasniedzēju dažādās arhitektūras skolās un universitātēs Zviedrijā un ārzemēs. 2017. gadā viņš tika ievēlēts par Zviedrijas Arhitektu asociācijas Ainavu arhitektūras akadēmijas priekšsēdētāju. Nivå un Gorans kā tās galvenais ainavu arhitekts šobrīd strādā pie jaunas universitātes Stokholmā projekta noslēguma posma.