Mad City Happening 2021

Jau piekto gadu Rīgā notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums Mad City Happening 2021. Šajā laikā tas ieguvis atpazīstamību un reputāciju kā neparastu notikumu un ideju radīšanas vieta, tādējādi realizējot savus mērķus:
a) vest uz Latviju jaunākās idejas pilsētu attīstībai;
b) sakratīt un savienot Latvijas/Rīgas dažādos “burbuļus” – zinātniekus, uzņēmējus, attīstītājus, iedzīvotājus, baņķierus, ierēdņus, informācijas tehnoloģiju speciālistus, dabas draugus, arhitektus, inženierus, māksliniekus, politiķus un pilsētplānotājus;
c) radīt inovatīvus risinājumus pilsētu teritorijām. 2019.gadā saņemta arī Latvijas Arhitektūras gada balva “Sudraba ananāss” kā labākajam gada notikumam kategorijā “Procesi”.
Pilsētplānošanas hakatons* (kas?):
Mad City pilsētplānošanas hakatons ir novatorisks un izaicinošs formāts, kas apvieno pilsētplānošanas, sadarbības un jaunāko tehnoloģiju aspektus. Tas ir pilsētplānošanas konkurss un vienlaikus – motivācijas vadīta spēle, sadarbības veidotājs un mācību process.
Termiņš:
Ierobežots laiks (24 stundas), kurā komandu dalībnieki veido savus risinājumus Daugavas krastmalas izaicinājumiem, veidojot praktisku rīcības plānu (telpisku “mazo soļu stratēģiju” nākamajiem 5 gadiem krastmalas attīstībai).
Mērķis (teritorija):
Mad City hakatona mērķis ir radīt jaunas un neparastas idejas Daugavas krastmalas attīstībai, savietojot informāciju par lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu (Rail Baltica būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība), iecerētos liela mēroga attīstības projektus Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un pievienojot krastmalas uzlabojumus, kurus vēlas redzēt rīdzinieki (skat. ideju konkursa “Atlūzusī krastmala” materiālus).
Šāds lietišķs un saprotams plāns palīdzētu rīdziniekiem novērtēt nākotnē iespējamās pārmaiņas un ieguvumus, savas iespējas līdzdarboties procesos. Uzņēmējiem tas radītu priekšstatu par paredzamajām pārmaiņām un iespējām realizēt savus projektus, iesaistītajām valsts un pašvaldību organizācijām – iespējas papildināt un uzlabot savus projektus, savukārt Rīgas pilsētas pašvaldībai – veikt mērķtiecīgas/plānveida investīcijas un darbības krastmalas izveidošanā par lieliskāko krastmalu Ziemeļeiropā.
Dalībnieki:
Ikviens reģistrējies kā MadCity 2021 dalībnieks – vietējais iedzīvotājs, transporta inženieris, ainavu arhitekts, students, vadītājs, mārketinga eksperts, arhitekts, profesors, IT speciālists, attīstītājs, lielākas vai mazākas pašvaldības pārstāvis, vēl viens students, sociāli atbildīgs cilvēks, pilsētvides aktīvists, sabiedrisko attiecību speciālists, dabas eksperts, finanšu eksperts, žurnālists. Arī ķirurgs, astronauts, režisors. Un citi. Un TU.
Komandas un kategorijas:
Dalībnieki tiks iepazīstināti ar komandu veidošanas noteikumiem (kategorijām) 29. septembrī, reģistrācijas laikā. Paralēli lekcijām un diskusijām katra dalībnieka individuālais uzdevums būs atrast savus komandas biedrus. Ātrā iepazīšanās (“speed dating”) kā viens otra iepazīšanas un grupu veidošanas process. Minimālais komandas dalībnieku skaits – septiņi (7) organizatoru noteikto kategoriju dalībnieki (savas jomas eksperti). Komandas tiks reģistrētas pēc rindas principa. Pēc reģistrēšanās komandas saņems norādījumus, kuros būs iekļauti netieši norādījumi par nākamās dienas uzdevumiem. Katrai komandai būs norīkota atbalsta persona no organizatoru komandas.
Konkursa žūrija piešķir balvas labākajām komandām. Hakatona kopējais balvu fonds – 5000 eiro.
SĪKĀKA INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMU UN BIĻETES IEGĀDE: https://madcity.lv/#program