Daiga Veinberga

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA

Daiga Veinberga

SVARĪGĀKIE FAKTI PAR PERSONĪBU

Salaspils novada pašvaldības ainavu arhitekte Daiga Veinberga ir dāsna, nesavtīga, sirsnīga, aizrautīga, prasīga un ar izteiktu taisnīguma sajūtu. Nekļūdīgi varam apgalvot, ka Daiga ir tas cilvēks, kas ar neatlaidīgu darbu spējusi pārvērst Salaspili par patiešām ziedošu pilsētu. Botāniskais dārzs ir ienācis tālāk par tā robežām. Viņas dabā ir izsapņot un izdarīt – būt iekšā līdz saknēm it visā, ko tajā brīdī dara. Pieradināt sabiedrību pie labiekārtotas pilsētainavas. Nenolaist rokas bezspēcībā un pārliecināt, ka skaistums ir saudzējama vērtība. Viena no īpašajām vietām Salaspilī tagad ir Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, kur mājo Mūza. Nemitīgi turpinās Salaspils pilsētvides pārtapšana.

Daiga Veinberga ir daudzu pazīstamu labiekārtošanas projektu autore gan Latvijā, gan ārpus tās.  Beigusi RTU Arhitektūras un Celtniecības fakultāti, profesijā strādā kopš 1986.gada. Kopumā izstrādāts vairāk nekā 120 kompleksu teritorijas labiekārtojuma un apstādījumu projektu. Sirdsdarbā tapušais augstu novērtēts profesionāļu vidē un guvis sabiedrības atzinību. Par nopelniem novada attīstībā 2021. gadā saņēmusi titulu “Goda salaspiliete”.

NOZĪMĪGĀKIE PROFESIONĀLIE SASNIEGUMI

Pieredze publiskās ārtelpas plānošanā un ainavu arhitektūrā iegūta gan Rīgas pilsētas galvenās ainavu arhitektes amatā, gan kopā ar ceļu un ainavu inženieri Jāni Riekstu vadot projektus uzņēmumā “Vides Projektu Studija”. Aktīva sabiedriskajā darbībā, kā LAS deleģēta eksperte piedalās dažādās komisijās un strādā arhitektūras projektu konkursu žūrijās. Publiskās ārtelpas labiekārtošanas konkursos darbi vairākkārt novērtēti ar godalgotām vietām.

 

Pēdējie no tiem:

2021. gadā “Gada labākā būve Latvijā” 2. vieta nominācijā “Ainava” par Ikšķiles centrālās daļas ielu rekonstrukcijas un pilsētas laukuma izveides projektu (projekta arhitektūras daļas vadītāja).

2019. gadā LAAA konkursā balva par ilgtspējīgu publiskās ārtelpas projektu – Zaļās birzs projekts Pļavniekos, Rīgā un par Mūzikas un mākslas dārzu Salaspilī.

2015. gadā “Latvijas Būvniecības gada balva” 1. vieta nominācijā “Publiskās ārtelpas būves” par Zaļās birzs projektu Pļavniekos, Rīgā (būvprojekta vadītāja).

2016. g. sadarbībā ar arhitekti Kristīnu Briķi un ainavu arhitekti Jekaterinu Gertmani iegūta 2. vieta (augstākā godalga) konkursā par Aldara parka rekonstrukcijas priekšlikumu Sarkandaugavā, Rīgā.

2012. g. publiskās ārtelpas projektu konkurss Viļņā, Lietuvā “Baltijas ainavu arhitektūra –ilgtspēja un sociāla integrācija”, divi laureāta diplomi.

APRAKSTS

Daiga Veinberga beigusi Salaspils 1. vidusskolu un RTU Arhitektūras un celtniecības fakultāti (1986). Strādājusi kā arhitekte Latvijas Zinātņu akadēmijā, Nacionālajā Botāniskajā dārzā (1986–1992), galvenā speciāliste Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, Kultūrvēsturiskās vides nodaļā (1992–1996), bijusi Rīgas Būvvaldes galvenā ainavu arhitekte (1998–2005); strādājusi arī “Vides Projektu studijā” (2005–2009) un uzņēmumā “Ainavu Arhitekti”(2009–2013). No 1995. gada Daiga ir Latvijas Ainavu arhitektu biedrības biedre, vēlāk – valdes priekšsēdētāja. Kopš 2013. gada Daiga Veinberga ir Salaspils novada pašvaldības ainavu arhitekte. 2021. gadā saņēmusi “Goda salaspilietes” titulu.

PIETEICĒJS

ALPS ainavu darbnīca

FOTO AUTORI