Daiga Seņkāne

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA

Daiga Seņkāne

SVARĪGĀKIE FAKTI PAR PERSONĪBU

Daiga Seņkāne ir SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirkņa Uzvaras parka galvenā dārzniece. Viņa ir pabeigusi Bulduru dārzkopības vidusskolu. Vienkāršs, sirsnīgs cilvēks, kas aizrautīgi kopj arī savu piemājas dārzu, eksperimentē, un ik pa laikam iestāda Uzvaras parka dobēs pašas izaudzētus augus. Uzņēmumā strādā piecpadsmit gadus: vispirms dažus gadus Arkādijas parkā, bet pēc tam, kad 2012.gadā Uzvaras parkā iestādīja sakuras, Daigu pierunāja uzņemties Uzvaras parka dārznieces darbu.

NOZĪMĪGĀKIE PROFESIONĀLIE SASNIEGUMI

Daigas Seņkānes pamanāmākais darbs ir izcili labi koptā vasaras puķu dobe Uzvaras parkā Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā. Šī dobe katru gadu darbinieku balsojumā iegūst 1.vai 2.vietu. Arī sabiedrība neslēpj sajūsmu par šo dobi sociālajos tīklos. Ne mazāk skaistas un labi koptas ir pārējās dobes Uzvaras parkā: pie sakurām un vecās gobas, celiņu malās, izcilā t.s. Maigas dobe iepretī Hermaņa ielai. Pēdējos gados sakuru paēnā pie Aleksandra Grīna bulvāra zied dobes, kuras apsēj ar dažādu augu sēklām: šogad tās bija saulespuķes, facēlijas, kliņģerītes un dilles. Pavasaros pats pirmais pārsteigums ir krokusu dobe, kas zied blakus Mārupītei atspoguļojot upīti. Pēc tam šeit uzzied ļoti labi kopti ceriņi, kuros fotografējas ne retāk kā Upīša dārzā Dobelē. Arī rododendru un hortenziju lielās dobes ziedēšanas laikā jau redzamas pa gabalu un apliecina dārznieces profesionālo varēšanu. Bet visslavenākās Uzvaras parkā ir sakuras, katru gadu dažas tiek iestādītas klāt. Sakuru ziedēšanas laikā uz parku brauc simtiem, pat tūkstošiem apbrīnotāju un dārznieki lieliski tiek galā arī ar šo cilvēku radīto slodzi. Lielā dīķa galā katru gadu uzzied samērā jauns tulpju koks. Uzvaras parkā aizpērn sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu tika iesēts pats pirmais dabīgās urbānās pļavas kvadrātmetrs Latvijā. LDF atzīst, ka šeit izdzīvoja un turpina zelt visvairāk sugu, tātad arī šajā jomā Daiga ir nepārspējama. Jo reti pļauti zālieni Uzvaras parkā nav nekāds jaunums un sugu sastāvs šajos zālienos katru gadu uzlabojas un šī ir vieta, kur rīdzinieces var saplūkt puķes Jāņu vainagam. Ar visiem šiem dažādajiem darbiem Uzvaras parka dārznieku komanda Daigas Seņkānes vadībā lieliski tiek galā, tāpēc kolēģi viņu izvirza prestižajai balvai. Uzvaras parks ir pats lielākais parks Rīgā: tas ir 40,2 hektārus plašs. Viens no projekta autoriem ir talantīgais ainavu arhitekts Kārlis Barons. Parkā ir plašas lauces un koku grupas, kas veidotas no daudziem vienas sugas kokiem.

APRAKSTS

SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirkņa Uzvaras parka dārzniece Daiga Seņkāne ar kolēģiem izcili aprūpē lielāko Rīgas parku, kas ir 40 ha plašs.
Dārznieces pārziņā ir vasaras puķu dobe Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā, kas katru gadu iegūst 1.vai 2.vietu, kā arī dobe Raņķa dambja malā.
Izcilas ir ziemciešu dobes, simtiem sakuru; lielas ceriņu, hortenziju un rododendru dobes. Kad parkos tiek iecerētas jaunas inovācijas, tad Uzvaras parks ir pirmais, kur visu izmēģina.

PIETEICĒJS

SIA “Rīgas Meži”

FOTO AUTORI