Jonas Bihels

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA

Jonas Bihels (Jonas Büchel)

sociālais plānotājs

Stāsts par prieku ir mūsu dzīves stāsts.

Šeit viens no daudzajiem stāstiem: Jonas Büchel, dzimis vasaras karstumā 60-to gadu vidū, mācoties dzīves un prieka dizaina modeļus vecāku plānošanas birojā un Ruhr rajona rūpnieciskajā mazpilsētā Rietumvācijā: rūpniecība, raktuves, „nebeidzamā pilsēta ”, futbols ar spēcīgu emocionālu saikni starp cilvēkiem un viņu rūpniecisko vidi.

Periodiski  iespaidi pavadot laiku Somijā, granīta smarža un ledus aukstu ezeru pieskāriens ir atstājuši dziļu ietekmi uz mazo zēnu.

Dortmundes Lietišķo zinātņu un mākslas universitātes fotogrāfiju un dizaina studijas, turpinot studijas sociālajā darbā, sociālajā plānošanā un kultūras un pasākumu vadībā, vispirms Bohumā, un nobeidzot Alice-Salomon universitātē Berlīnē.

25 gadu ilga darba pieredze dizaina, sociālā un kultūras jomā, pasākumu vadība un radoša urbanisma prakse gandrīz visos Eiropas reģionos, kā arī Āzijā un Kaukāza reģionā. Pēdējo 15 gadu laikā koncentrējoties uz Vāciju, Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu, centrālo Somiju un Baltijas valstīm, īpaši uz Latviju un tās galvaspilsētu Rīgu.

Kreatīvais akcents: Emocijas, telpa un laiks – indivīds un tā grupas.

Kreatīvie rīki: Kopienas attīstība, moderēšana un mediācija, urbanizācija, vides uztvere, fotogrāfija.

Prieks var būt brīnišķīgs, bet tā var dažreiz būt arī- nežēlīga pieredze – bet vienmēr tas būs efektīvs dzinējs cilvēka attīstībai. Meklēt un analizēt, veicināt individuālo un sociālo brīvību, ir manas dzīves un darba galvenie elementi.