Iepazīsti un apmeklē Latvijas ainavu arhitektūras veikumu, un balso par simpātiju LAABA 2022 nominācijā – ārtelpa!

No 25.aprīļa līdz 1. jūnijam portālā LSM norisināsies balsojums par Latvijas Ainavu arhitektūras balvas simpātiju, nominācijā – ārtelpa.

No 24.aprīļa līdz 7.maijam Rīgas ārtelpā – sabiedriskā transporta pieturvietu digitālajos ekrānos ir skatāma izstāde, kura vēsta par vērtībām ārtelpā, procesos un personību ieguldījumā, un ietver “Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2022” saņemtos 57 pieteikumus  (ārtelpa – 46; procesi – 7; personības – 4).

Izstādes koncepts balstās vairākos mērķos – aicināt iepazīt veikumu ainavu arhitektūrā, gandrīz klātesot tik dažādajās ārtelpās, – izstādes objektu apmeklējumā veicināt izmantot sabiedrisko transportu vai citus videi saudzīgus mobilitātes līdzekļus, vai pastaigas, – veicināt digitālo rīku kā bezatkritumu tehnoloģijas lietojumu.

LAABA ir ainavu arhitektūras nozares meistarības sasniegumu skate, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu kā nozīmīgu estētikas un sociālas vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu.

LAABA 2022 laureātu godināšana notiks 2023. gada 9.jūnijā, Rīgā, 8.-9.jūnijā rīkojot starptautisku semināru veltītu ainavu arhitektūras aktualitātēm.

LAABA 2022 iekļaujas vispasaules Starptautiskās Ainavu arhitektu federācijas (IFLA) 75. jubilejas gada pasākumu ritumā.

Aktuālajai informācijai iespējams sekot mājaslapā: https://www.laaab.lv/laaba-balva/ , kā arī Facebook lapā: https://www.facebook.com/LAABAlva .

Izstādes vietas un pieteiktie LAABA objekti ir pieejami arī tiešsaistes kartē ŠEIT!

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija pateicas visiem LAABA 2022 pieteicējiem, atbalstītājiem un partneriem! Digitālā izstāde ir tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

LAABA organizē Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.

Partneri:

Ilgtspējīgais atbalstītājs:

Ainaviskais atbalstītājs:

Augošais atbalstītājs:

Informatīvie atbalstītāji: