Saeimas Prezidija Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas un Vispasaules Ainavu arhitektu federācijas prezidenta Džeima Heitera tikšanās.

11. – 13. septembrim Latvijas Ainavu arhitektūras balvas ietvaros Latvijā viesojās Vispasaules Ainavu arhitektu federācijas prezidents Džeimss Heiters (James Hayter, Austrālija). Piektdien, 13.septembrī, Saeimā, Saeimas Prezidija Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla tikās ar Dž. Heiteru un pārrunāja ainavu arhitektūras nozares tendences Latvijā un pasaulē.

Dž. Heiters stāstīja par ideju attīstību ainavu arhitektūras nozarē, ko iezīmē klimata mainības mazināšanas, sabiedrības līdzdalības un kopienu attīstības veicināšanas, veselības un aktīvs dzīvesveida un sabiedrības dzīves kvalitātes ārtelpā vairošanas, lauksaimniecības un drošas pārtikas un etnisko kultūru zināšanu pārnese.

Sarunās tika izcelta Latvijas ainavas mantojuma vērtība un identitāte pasaules kontekstā.

Dž. Heiters uzsvēra ainavu arhitektu lomu un lietpratību pilsētu veidošanā un profesijas pieeju dabas un pilsētu ainavai kā vienotam telpiskam veselumam.

Sarunas laikā tika pārrunāta starptautisko politikas dokumentu noteiktā virzībā un nepieciešamie uzlabojumi Latvijas likumdošanā ainavu arhitektūras kontekstā, ņemot vērā klimata pārmaiņas, lai sekmētu valsts ilgtspējīgu attīstību.

Vispasaules Ainavu arhitektu federācija – IFLA (International Federation of Landscape Architects) ir dibināta 1948. gadā un apvieno 76 valstu nacionālās ainavu arhitektu profesionālās organizācijas  5 reģionos – Eiropas, Amerikas, Āfrikas, Āzijas-Klusā okeāna un Tuvo Austrumu. Latvijas Ainavu arhitektu asociācija pievienojās IFLA 1996. gadā kā asociēta un 2012. gadā kā pilntiesīga dalībvalsts un ir vienīgā oficiālā IFLA dalīborganizācija no Latvijas. Latvijas ainavu arhitektu asociācijas pārstāvji pēdējo 8 gadu laikā spēlējuši aktīvo lomu Baltijas valstu interešu nostiprināšanā.

 

Fotoattēli:

Dagmāra Beitnere-Le Galla tiekas ar Vispasaules Ainavu arhitektu federācijas prezidentu

2019.gada 13.septembris. Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla tiekas ar Vispasaules Ainavu arhitektu federācijas prezidentu Džeimsu Heiteru (James Hayter).

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas